Kamień milowy

Już po koncercie. Zgodnie z planem o 19.30 na środku ceglanego koła stanęła artystka i dotknęła strun. Słuchałem tej muzyki już po raz drugi. Przed południem podczas próby otwartej dla parafian uświadomiłem sobie to, co i później wieczorem nie dawało mi spokoju. „To przecież takie naturalne i oczywiste!” dźwięki harfy w kościele. W tym kościele. Dostojność antycznego instrumentu, harmoniczne fale dźwięków, wsłuchana publiczność o skupionych twarzach, jakiś niewypowiedziany szacunek dla dzieła i miejsca… Oczywistość tych faktów nie zadziwiała, raczej napawała strachem, że jest również odczuciem większości.
Na twarzach chyba większości uczestników rysował się błogi uśmiech. I podniesiony do góry wzrok.
Dziękuję każdemu z osobna, z ponad 160 osobowej publiczności. Dla mnie, dla projektu Nowa Kultura, dla wsi Gawroniec, dla Kościoła pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus był to kamień milowy.

Dziś cały dzień szukałem następnego.

Reklamy

1 Response to “Kamień milowy”


  1. 1 Elżbieta Frankowska Kwiecień 29, 2008 o 6:54 pm

    Oj, pospieszyłam się z wypowiedzią o tym niesamowitym wydarzeniu, i swoje emocje przelałam pod tematem „Staje się”…Ale to było silniejsze ode mnie!! Zauroczona klimatem całego wydarzenia , musiałam podzielić się swoimi odczuciami…Mogę tylko jeszcze raz pogratulować autorowi projektu – Panu Markowi Sztarkowi, że dzięki Jego idei my prowincjusze mogliśmy dotknąć skrzydeł jednej z muz… To piękne przedsięwzięcie i z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie z kulturą przez duże „K”.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
Czym jest Nowa Kultura?

to cykl prezentacji oryginalnych dokonań artystycznych na terenach wiejskich i w małych miasteczkach Pojezierza Drawskiego. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na zaburzony ład przestrzenny, nieodkrytą, przekłamaną lub zapomnianą historię, zagubioną tożsamość, marazm i niemoc. Unikalne dokonania artystyczne: spektakle teatralne, koncerty, wystawy - mają inspirować ludzi, odbudowywać godność miejsc, przywracać pamięć o porządku rzeczy. Mają też zachwycać swym pięknem, zaskakiwać wirtuozerią, dawać szansę dla nowych przeżyć, poszerzać horyzonty przestrzeni sztuk...

Jak zamówić bilety?

Potwierdzenie zakupu biletów przyjmujemy: SMS-em na tel. 0 506 057 073 (należy wpisać: nazwę miejscowości, w której ma się odbyć wydarzenie, imię i nazwisko oraz ilość biletów np.: STAWNO JAN KOWALSKI 2) telefonicznie: tel. 091 423 94 71 lub e-mailem na adres: rezerwacja(at)nowakultura.org Po otrzymaniu potwierdzenia bilety będzie można otrzymać na miejscu przed spektaklem

Najpopularniejsze wpisy

Blog Stats

  • 17,931 hits

Blog Nowej Kultury

Założony 18 kwietnia 2008 sztark@nowakultura.org
Reklamy

%d blogerów lubi to: