Publiczność nieujarzmiona

Moja ukochana publiczność jest podobna do mnie. Im bardziej się ją próbuje ujarzmiać, tym bardziej ona się wyzwala. Cóż, to nie paradoks, to prawidłowość. Prośby o nadsyłanie esemesów dla rezerwacji biletów, e-maili, czy po prostu krótkich telefonów znajdują odzew zaledwie u połowy zainteresowanych. Wiem, że będziecie, mówili mi Wasi znajomi, wiem, że wy się domyślacie, ba, jesteście pewni, że ja wiem… A tak naprawdę wciąż nie mam pewności ile krzeseł dostawić, ile kawałków ciasta upiec, ile słów dla Was wyglansować i uśmiechów przysposobić.. Wysyłajcie więc esemesy, że przyjeżdzacie na koncert, dajcie znać, że będziecie. Dajcie sie choć trochę ujarzmić – droga publiczności, a sztuka da Wam wyzwolenie. Dostaniecie wrażeń ile dusza zapragnie. Bo przecież wystąpi zespół Ad libitum.
ad libitum (ad lib.) łac., w dowolnej ilości, bez ograniczeń; ile dusza zapragnie; muz., teatr. do zmiany a. opuszczenia, wg uznania wykonawcy, aktora.
Czekam na Was w Mielenku….

Reklamy

1 Response to “Publiczność nieujarzmiona”


  1. 1 aga Maj 18, 2008 o 9:23 pm

    Byłam, widziałam, słuchałam…Cieszę się, że mogłam być w miejscu, które znam, a którego nie postrzegałam w taki sposób jaki dziś dane mi było doświadczyć.W codziennym zapędzeniu nie zastanawia się człowiek nad czasem, który w słowach wstępu próbował przybliżyć Pan Marek Sztark.Dziękuję za te piękne chwile.Warto i trzeba tworzyć „nowe światy”, byśmy choć na moment zatrzymali sie i pozwolili sobie na chwilę refleksji…Ta duchowa uczta, ludzie, których spotkałam pozwalają wierzyć, że nie tylko ja nie przepadam za parkowymi imprezami z okazji dni ziemi drawskiej i nie tylko.Pozdrawiam i życzę wytrwałości.Do zobaczenia na kolejnych spokaniach. Aga.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
Czym jest Nowa Kultura?

to cykl prezentacji oryginalnych dokonań artystycznych na terenach wiejskich i w małych miasteczkach Pojezierza Drawskiego. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na zaburzony ład przestrzenny, nieodkrytą, przekłamaną lub zapomnianą historię, zagubioną tożsamość, marazm i niemoc. Unikalne dokonania artystyczne: spektakle teatralne, koncerty, wystawy - mają inspirować ludzi, odbudowywać godność miejsc, przywracać pamięć o porządku rzeczy. Mają też zachwycać swym pięknem, zaskakiwać wirtuozerią, dawać szansę dla nowych przeżyć, poszerzać horyzonty przestrzeni sztuk...

Jak zamówić bilety?

Potwierdzenie zakupu biletów przyjmujemy: SMS-em na tel. 0 506 057 073 (należy wpisać: nazwę miejscowości, w której ma się odbyć wydarzenie, imię i nazwisko oraz ilość biletów np.: STAWNO JAN KOWALSKI 2) telefonicznie: tel. 091 423 94 71 lub e-mailem na adres: rezerwacja(at)nowakultura.org Po otrzymaniu potwierdzenia bilety będzie można otrzymać na miejscu przed spektaklem

Najpopularniejsze wpisy

Blog Stats

  • 17,899 hits

Blog Nowej Kultury

Założony 18 kwietnia 2008 sztark@nowakultura.org
Reklamy

%d blogerów lubi to: