Łasztownia na początek sezonu

„Nowa Kultura” wraca po wakacyjnej przerwie. Nie były to miesiące bezczynne. Poszukiwanie Smętka na Mazurach i Warmii było bardzo pouczające. Podobieństwa Mazur do Pojezierza Drawskiego są oczywiste. Walory krajobrazowe, poziom biedy, społeczeństwo napływowe, zaburzona tożsamość… Mazury są wielkie. Przemierzanie przestrzeni od Ełku po Elbląg  to nie jazda z Drawska do Szczecinka.  Pojezierze Drawskie jest małe i przytulne. Jednak świadomość „mazurskości” wśród mieszkańców Mazur jest o niebo większa niż  świadomość „drawskości” wśród mieszkańców Pojezierza Drawskiego.
„Nowa Kultura” miała swoją odsłonę na mazurskiej wsi. W Ostrymkole, w gminie Prostki odbył się koncert arii i pieśni w wykonaniu Bogdana Makala – barytona. Drewniany kościółek z XVII wieku  po brzegi wypełniła publiczność.
21-22 października projekt „Nowa Kultura – wędrowni wirtuozi” zostanie zaprezentowany podczas Kongresu Edukacji Kulturalnej w Warszawie organizowanego przez Fundację Kultury.

Na początek sezonu zapraszamy nowokulturowiczów do Szczecina. w dniach: 10, 11, 12  października odbywa się projekt „Łasztownia 2008”. Trzeba pojawić się o 20.00 w Teatrze Kana na pl. Piotra i Pawła. Tam każda osoba z publiczności otrzyma imienną przepustkę upoważniająca do wejścia na tereny portowe oraz  specjalny kostium. Cała grupa przejdzie na Łasztownię w przestrzeń zmodyfikowaną przez artystów Imre Thormanna i Janka Turkowskiego. Więcej nie możemy powiedzieć, żeby nie zdradzić tajemnicy. Teatr KANA już po raz drugi zajmuje się artystycznie przestrzenią Łasztowni. Uczestnicy poprzednich działań byli pod wielkim wrażeniem.
Zarezerwowaliśmy dla Nowej Kultury wejsciówki, wystarczy się na nas powołać. Przejazd z Pojezierza do Szczecina, niestety, we własnym zakresie.

Reklamy

1 Response to “Łasztownia na początek sezonu”


  1. 1 emem Listopad 2, 2008 o 6:17 pm

    czy jest nagroda dla 5 555 odwiedzającego tego bloga?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
Czym jest Nowa Kultura?

to cykl prezentacji oryginalnych dokonań artystycznych na terenach wiejskich i w małych miasteczkach Pojezierza Drawskiego. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na zaburzony ład przestrzenny, nieodkrytą, przekłamaną lub zapomnianą historię, zagubioną tożsamość, marazm i niemoc. Unikalne dokonania artystyczne: spektakle teatralne, koncerty, wystawy - mają inspirować ludzi, odbudowywać godność miejsc, przywracać pamięć o porządku rzeczy. Mają też zachwycać swym pięknem, zaskakiwać wirtuozerią, dawać szansę dla nowych przeżyć, poszerzać horyzonty przestrzeni sztuk...

Jak zamówić bilety?

Potwierdzenie zakupu biletów przyjmujemy: SMS-em na tel. 0 506 057 073 (należy wpisać: nazwę miejscowości, w której ma się odbyć wydarzenie, imię i nazwisko oraz ilość biletów np.: STAWNO JAN KOWALSKI 2) telefonicznie: tel. 091 423 94 71 lub e-mailem na adres: rezerwacja(at)nowakultura.org Po otrzymaniu potwierdzenia bilety będzie można otrzymać na miejscu przed spektaklem

Najpopularniejsze wpisy

Blog Stats

  • 17,899 hits

Blog Nowej Kultury

Założony 18 kwietnia 2008 sztark@nowakultura.org
Reklamy

%d blogerów lubi to: