Katharsis

Siła oczyszczająca harmonii jest udowodniona.  Kiedy pianistka, grając „Wariacje…” Szymanowskiego, pochyliła się nad lewą stroną klawiatury, zamieniając palce w maleńkie dzwoneczki, można było doznać przeżyć z górnej części  skali. Można było niemal osiągnąć „katharsis”.  Dla mnie największą satysfakcję dały szczere słowa podziękowań. pod szczególnym wrażeniem pozostaję z powodu Pana Gadziny – seniora. – Piećdziesiąt lat czekałem na taki koncert, na taką pianistkę – powiedział potrzasając mocno moją dłonią. Dziekuję wszystkim za satysfakcję i oczyszczenie..

Reklamy

3 Responses to “Katharsis”


 1. 1 e.f. Czerwiec 24, 2009 o 6:53 am

  Jeszcze raz sprawdziło się powiedzenie, że sztuka nie zna granic – delikatne, niesamowitym brzmieniem wkroczyła na halę sportową wbrew wszystkim sceptykom. To było piękne, niezapomniane. Tak jak niezapomniane łzy wzruszenia Pani Beaty Bilińskiej po owacjach na stojąco zebranych na sali słuchaczy.
  Mam nadzieję, że ten koncert nie pozostanie jedynym, jaki kiedykolwiek zabrzmiał w Złocieńcu.

 2. 2 nowakultura Czerwiec 24, 2009 o 4:23 pm

  No pewnie, że nie. To początek.

 3. 3 e.f. Czerwiec 24, 2009 o 7:05 pm

  No to już się cieszę! 🙂 I czekam na kolejne wydarzenia Nowej Kultury! I jeszcze raz dziękuję za te niezwykłe chwile wzruszeń!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
Czym jest Nowa Kultura?

to cykl prezentacji oryginalnych dokonań artystycznych na terenach wiejskich i w małych miasteczkach Pojezierza Drawskiego. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na zaburzony ład przestrzenny, nieodkrytą, przekłamaną lub zapomnianą historię, zagubioną tożsamość, marazm i niemoc. Unikalne dokonania artystyczne: spektakle teatralne, koncerty, wystawy - mają inspirować ludzi, odbudowywać godność miejsc, przywracać pamięć o porządku rzeczy. Mają też zachwycać swym pięknem, zaskakiwać wirtuozerią, dawać szansę dla nowych przeżyć, poszerzać horyzonty przestrzeni sztuk...

Jak zamówić bilety?

Potwierdzenie zakupu biletów przyjmujemy: SMS-em na tel. 0 506 057 073 (należy wpisać: nazwę miejscowości, w której ma się odbyć wydarzenie, imię i nazwisko oraz ilość biletów np.: STAWNO JAN KOWALSKI 2) telefonicznie: tel. 091 423 94 71 lub e-mailem na adres: rezerwacja(at)nowakultura.org Po otrzymaniu potwierdzenia bilety będzie można otrzymać na miejscu przed spektaklem

Najpopularniejsze wpisy

Blog Stats

 • 17,931 hits

Blog Nowej Kultury

Założony 18 kwietnia 2008 sztark@nowakultura.org
Reklamy

%d blogerów lubi to: